Konto firmowe, jak dokonać wyboru i na co zwrócić uwagę?

Prowadzenie firm to niełatwe zadanie, szczególnie że oczekuje się od nowej firmy zysków które pojawią się w jak najkrótszym czasie. Dlatego już na samym początku tak ważne są dobre decyzje. Wybieramy biuro rachunkowe do obsługi, zakładamy konto firmowe oraz jeżeli jest potrzeba w pierwszych miesiącach działalności ubiegamy się o kredyt na start.

Dzisiaj zacznijmy od konta bankowego

Jest to podstawowy wymagany byt, który zapewni naszej firmie prawidłowe funkcjonowanie. Za pomocą konta bankowego regulujemy należności podatku dochodowego, VAT czy ZUS. Otrzymujemy na konto płatności za nasze faktury VAT. Dlatego wybierając rachunek firmowy sprawdźmy przede wszystkim koszty obsługi (czy przelewy są za darmo, ile kosztuje prowadzenie, sporządzanie wyciągów, obsługa kart itp.). Warto wybierać rachunki darmowe, ale jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – to wygoda użytkowania. Konto ma być proste i przejrzyste, przede wszystkim umożliwiać robienie zestawień i łatwe analizowanie historii na rachunku.

Ważne jest by koszt obsługi był jak najniższy. Darmowe podstawowe operacje, takie jak przelewy to obecnie podstawa! (polecamy sprawdzić rachunekfirmowy24.pl). To bardzo uprości nam monitorowanie naszych finansów i bieżącą ich obsługę na co dzień. Również 24h/7dni.