Konto firmowe, jak dokonać wyboru i na co zwrócić uwagę?

Prowadzenie firmy to niełatwe zadanie, szczególnie że oczekuje się od nowego biznesu zysków, które pojawią się w jak najkrótszym czasie. Dlatego już na samym początku tak ważne są dobre decyzje. Wybieramy biuro rachunkowe, decydujemy się na siedzibę firmy, zakładamy konto firmowe oraz jeżeli jest potrzeba w pierwszych miesiącach działalności ubiegamy się o kredyt na start.

Dzisiaj zacznijmy od konta bankowego

Tick ok rekomendacjaJest to podstawa, która zapewni naszej firmie prawidłowe funkcjonowanie. Za pomocą konta bankowego regulujemy należności podatku dochodowego, VAT czy ZUS. Otrzymujemy na konto płatności za nasze faktury VAT. Dlatego wybierając rachunek firmowy sprawdźmy przede wszystkim koszty obsługi (czy przelewy są za darmo, ile kosztuje prowadzenie, sporządzanie wyciągów, obsługa kart itp.). Warto wybierać rachunki darmowe, ale jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – to wygoda użytkowania. Konto ma być proste i przejrzyste, przede wszystkim umożliwiać robienie zestawień i łatwe analizowanie historii na rachunku.

Cechy dobrego rachunku firmowego

Oto pomocne rady, z których warto skorzystać wybierając bank w którym chcemy prowadzić swój rachunek biznesowy.

  • prostota i wygoda obsługi
  • dostęp do konta przez internet oraz aplikację mobilną
  • niskie koszty prowadzenia rachunku (darmowe przelewy, bezpłatne karty debetowe, brak opłat za konto)
  • warto wybierać rachunki z kosztem obsługi 0zł
  • dodatkowe produkty finansowe takie jak kredyt dla firmy, limit w koncie
  • wsparcie w zakresie księgowości

Ważne jest by koszt obsługi był jak najniższy. Darmowe podstawowe operacje, takie jak przelewy to obecnie podstawa! (polecamy sprawdzić rachunekfirmowy24.pl). To bardzo uprości nam monitorowanie naszych finansów i bieżącą ich obsługę na co dzień. Również 24h/7dni.